Автор Тема: Законність релоаду мисливських боєприпасів  (Прочитано 113146 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн pulman

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 397
 • Пол: Мужской
 • Лучше плохой день на рыбалке, чем хороший на работ
ковырялся в инете нашел такую инфу читал и охреневал!!!!

Тема в разделе 'Украинская ассоциация владельцев оружия', создана пользователем zbroya.info, 19 июн 2013


Поштовхом до появи цієї статті стало запитання одного із членів Української асоціації власників зброї щодо правомірності самостійного спорядження в Україні набоїв до гладкоствольної мисливської зброї. Здавалося б, нічого складного у запитанні нема.

Досить зайти в мисливський магазин і поглянути на прилавок, або задати пошук в мережі Інтернет, щоб зрозуміти: якщо у продажу є така кількість пропозицій компонентів та пристроїв для виготовлення набоїв, то які можуть бути сумніви – це практика легальна та поширена.

Але спроба знайти таку ж очевидну і однозначну відповідь на це питання у законодавстві призвела до неочікуваного висновку – вже майже рік релоад боєприпасів для мисливської гладкоствольної зброї приватними особами в Україні є кримінально караним діянням, а отже незаконним.

Така ситуація склалася з декількох причин.

По-перше, законодавець при внесенні у 2012 році чергових змін до Кримінального кодексу України, а саме при прийнятті статті 263-1 КК України "Незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв" випадково чи зумисне "випустив" з фабули цієї статті виключення щодо боєприпасів для гладкоствольної мисливської зброї, а отже включив у сферу дії цієї норми закону незаконне виготовлення боєприпасів до усіх видів вогнепальної зброї.

При цьому, виключення щодо мисливської гладкоствольної зброї є в тексті статей 262 КК України "Викрадення, привласнення, вимагання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоактивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживанням службовим становищем" та 263 КК України "Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами", що створює парадокс - незаконні дії щодо мисливської гладкоствольної зброї не є злочином, а такі ж самі дії щодо виготовлення боєприпасів до цієї зброї є злочинними.

По-друге, спроби знайти у законодавстві, визначення або регламент того, що вважається законним виготовленням боєприпасів до мисливської гладкоствольної зброї привели до ст. 9 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" якою встановлюється ліцензування діяльності з виробництва вогнепальної зброї невійськового призначення і боєприпасів до неї суб'єктами господарювання, тобто юридичними особами та фізичними особами-підприємцями.

Що ж до звичайних громадян, - власників зброї, - у нашому законодавстві ані слова.

По-третє, але, найважливіше - в українському законодавстві про обіг зброї та боєприпасів відсутнє чітке визначення понять та термінів, що є прямим наслідком відсутності базового закону про зброю, який би чітко розставив всі крапки над "і", тому маємо ситуацію коли для терміну "бойові припаси" існує чітке визначення, яке охоплює і набої для гладкоствольної мисливської зброї, а для однорідного словосполучення "боєприпаси" існує вже два різних визначення, одне з яких походить з міжнародного права та означає "...постріл у комплекті або його компоненти, у тому числі патронні гільзи, капсули, метальний заряд, кулі або снаряди, які використовуються у вогнепальній зброї, за умови, що самі такі компоненти підпадають під систему дозволів у відповідній Державі-учасниці" (тобто, враховуючи дозвільний порядок виготовлення, придбання, зберігання гладкоствольних мисливських набоїв та їх складових компонентів у нашій державі, охоплює мисливські набої до боєприпасів), а інше визначення стосується лише військової зброї та визначає їх як пристрої для ураження живої сили противника.

Повертаючись до суті питання, маємо наступне:

- Кримінальний кодекс України встановлює кримінальну відповідальність за незаконне виготовлення бойових припасів до будь-якої вогнепальної зброї, до якої відноситься і гладкоствольна мисливська,
- підзаконні нормативні акти та ратифіковані міжнародно-правові акти відносять набої до гладкоствольної мисливської зброї до бойових припасів,
- законодавство не визначає, що таке законне виготовлення боєприпасів фізичними особами, тобто не регламентує це питання взагалі.

Звичайно, якщо користуватися загальним принципом правових держав, який гласить, що громадянинові дозволено усе, що прямо не заборонено законом, можна трактувати останній аргумент на користь громадянина і стверджувати, що при відсутності у профільному законодавстві прямо і однозначно прописаної заборони на виготовлення громадянами набоїв до гладкоствольної мисливської зброї, такі дії є законними, але необхідно не забувати, що наша правова система, зокрема правоохоронна, живе ще за старим принципом - усе, що прямо не дозволено законом - заборонено.

Таким чином, маємо парадоксальну правову ситуацію, коли в магазинах вільно та законно продаються компоненти для виготовлення набоїв до мисливської гладкоствольної зброї, але громадянин, придбавши ці компоненти, не має права виготовити собі такі набої. Наостанок зазначу, що в законодавстві (у підзаконних нормативних актах) зустрічається ще й поняття спортивної зброї, зокрема гладкоствольної, яка взагалі з незрозумілої логіки "залишилася" поза увагою Кримінального кодексу.

На правах постскриптуму, або фахове теоретизування

У частині 1 статті 222 Кримінального кодексу УРСР 1960 року (який був чинним в Україні до 2001 року) незаконні дії щодо зброї і боєприпасів до неї, в тому числі їх незаконне виготовлення, були об'єднані однією нормою, або, як кажуть фахівці, фабулою.

Тому, виключення щодо гладкоствольної мисливської зброї логічно розповсюджувалося і на бойові припаси до неї.

Ця ж логіка підтверджувалася постановою Пленуму Верховного суду України "Про судову практику в справах про розкрадання, виготовлення, зберігання та інші незаконні діяння зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами" відповідно до якої патрони, набої до гладкоствольної мисливської зброї не були предметом злочинів, передбачених ч.1 ст. 222 і ст. 223 Кримінального кодексу.

Цієї ж логіки, але із зворотним значенням законодавець і Верховний суд дотримувалися у статті 224 "Недбале зберігання вогнестрільної зброї і боєприпасів", яка не містила виключення щодо мисливської зброї та боєприпасів і якою встановлювалася кримінальна відповідальність за недбале зберігання будь-якої вогнестрільної зброї і будь-яких бойових припасів (в тому числі мисливської гладкоствольної рушниці та бойових припасів до них).

А у чинному Кримінальному кодексі України ця чітка логіка зруйнована і незаконне виготовлення бойових припасів віднесено до самостійної статті Кримінального кодексу, що дозволяє стверджувати, що предметом цього злочину є будь-які незаконно виготовлені боєприпаси.

Отсюда  .zbroya.info, 19 июн 2013

Оффлайн Айс

 • LFRS
 • Ветеран
 • *
 • Сообщений: 385
 • Пол: Мужской
 • Клуб бормотологов
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #1 : Август 15, 2013, 14:26:26 pm »
Прикольно.А мне так нравится сам процесс изготовления и подготовки к охоте, как собственно , и процесс подготовки к рыбалке не меньше, если не сказать, что больше , чем сами действа. :)
Начинаю подозревать, что таким незатейлевым образом подготавливают почву для окончательного изгнания не состоятельных охотников из касты - самозаряды все-таки хоть не значительно, но снижали стоимость боеприпасов.Теперь бедным дедушкам с их латунными гильзами уже законно не поохотиться.Просто врядли "элита" касты сами себе патроны снаряжает - их это никак не касается, а те кто за последние кровные пытается на боеприпасах сэкономить да на сезонках - отныне медленно ,но уверенно отодвигаются от забавы богатых.Будет как при крепостном праве - охота - удел бояр и вельмож, ну и королей есстесно :)

ЗЫ:

След шаг лицензионная рыбалка на водоемах общего пользования по не маленькой цене, чтобы тоже всю "шушару" отсечь и запрет не магазинных снастей и прикормок и насадок - типа черви из огорода не канают - они могут рыбу сифилисом заразить - надо только экологически чистые использовать - ну или типа того - при хорошей фантазии и тут можно придумать как народ отсечь от природных ресурсов страны.

ЗЫ.ЗЫ.

Страшно подумать ,что будет потом - там уже из общего только воздух и солнце остались - воду мы уже давно покупаем.
« Последнее редактирование: Август 15, 2013, 14:31:24 pm от Айс »

Оффлайн Dimon

 • Moderator
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 1696
 • Пол: Мужской
 • Клуб бормотологов
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #2 : Октябрь 03, 2013, 16:12:09 pm »
А я занимаюсь на стенде, патроны снаряжаю сам, для чего купил станок для снаряжения патронов. Экономия - гривна на патроне, для меня сейчас это ощутимо, когда стреляешь в день 50-100 патронов.

Оффлайн 1gena73

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 609
 • Пол: Мужской
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #3 : Октябрь 03, 2013, 21:26:43 pm »
С релоудом у нас как с наркотой - приобретать, продавать и сберегать нельзя, а применять и кайфовать можно  :D Кушайте на здоровье, т.е. заряжайте и не заморачивайтесь!

Оффлайн 1gena73

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 609
 • Пол: Мужской
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #4 : Октябрь 03, 2013, 21:28:17 pm »
А я занимаюсь на стенде, патроны снаряжаю сам, для чего купил станок для снаряжения патронов. Экономия - гривна на патроне, для меня сейчас это ощутимо, когда стреляешь в день 50-100 патронов.
Дима, что за станок?

Оффлайн Dimon

 • Moderator
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 1696
 • Пол: Мужской
 • Клуб бормотологов
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #5 : Октябрь 04, 2013, 09:12:12 am »
LEE LOAD, на ютубе можно увидеть в работе.

Оффлайн 1gena73

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 609
 • Пол: Мужской
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #6 : Октябрь 04, 2013, 09:25:23 am »
У меня тоже Лии. Это, конечно, начальный "станочный" уровень. Но патроны с него МЦ есть с удовольствием.
Для стенда его надолго не хватит. Сейчас предложений куча, выберешь что-то посерьезнее. Посмотри в нете, как работают прогресивные станки (выполняют несколько операций параллельно), вот где зрелище завораживает!!! ok

Оффлайн Dimon

 • Moderator
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 1696
 • Пол: Мужской
 • Клуб бормотологов
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #7 : Октябрь 04, 2013, 12:21:24 pm »
Да видел я, но дорого, у коллег есть. Да и к ЛИИ пока претензий нет. Тысяч десять уже с товарищем снарядили, пока ниче.

Оффлайн 1gena73

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 609
 • Пол: Мужской
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #8 : Октябрь 04, 2013, 13:36:12 pm »
10 000 - думаю мне до конца жизни хватит такого количества патронов с такой охотой (на стенд тоже дкмаю уже не попаду в этой жизни). Приятно слышать, что Лии выдержал такое количество и як так понимаю продолжает работать.

Оффлайн Dimon

 • Moderator
 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 1696
 • Пол: Мужской
 • Клуб бормотологов
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #9 : Октябрь 04, 2013, 16:36:34 pm »
Продолжает, и это при том, что брал б/у.

Оффлайн Lisyuk

 • Участник форума
 • **
 • Сообщений: 65
 • Пол: Мужской
 • Алексей
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #10 : Октябрь 05, 2013, 19:07:23 pm »
Тише,тише про самозаряды, а то привлекут за изготовление и использование, не дай бог распространение  reed, блин. Спасибо pulman за инфу.

Оффлайн MaxPadonag

 • Новичок
 • *
 • Сообщений: 19
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #11 : Апрель 15, 2014, 09:09:59 am »
Если позволите, вставлю свои молодые 5 копеек))) По сути изготовление боеприпасов должно быть лицензировано в обязательном порядке! Почему? Для отсечения от этого занятия "дурака", который не зная\не умея напихает в гильзу 5 грамм пороха, и 32гр дроби, в следствии чего у него напросто может разорвать ствол, ранив при этом самого "дурака" или окружающих... НО учитывая наш менталитет, местность, благосостояние нужно это лицензирование сделать и для частных лиц, значительно упращеннее чем для заводов и цехов! По типу здачи на охот. билет. Провести обучение (правила снаряжения, ТБ, методы снаряжения), после чего сдача экзамена. Сдал - получи бумагу лицензированного изготовителя патронов для гладкоствольного оружия (и наверное сделать допуски по станкам, что бы комерсанты не начали пользоваться данной лазейкой. Станков для частного снаряжения не так уж и много.)

Оффлайн 1gena73

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 609
 • Пол: Мужской
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #12 : Апрель 15, 2014, 16:48:53 pm »
Максим, знаешь почему твои "молодые 5 копеек" не канает? Потому-что то, что ты описал ниже и есть проблема. Обучение, экзамены, лицензии - "с этого и живем". Это прямой путь для корупции и махинаций.
Есть только 2 правильных пути. Первый: жесткая монополия государства. Второй: наоборот, разрешить самим изготовлять и пользоваться (не путать с покупкой-продажей) и паралелльно - задавить "нездоровый интерес" к самомазохизму путем насыщения рынка качественными и недорогими готовыми боеприпасами (опять же - покупка-продажа  только под монополией государства).
А вообще в нашем государстве как и все сделано и написано через жопу. В статье выше написано про "бойові припаси" и ничего о "боєприпасах до гладкоствольної зброї". И датирована она августом прошлого года. С тех пор прошло много времени и как мы все помним кое что и поменялось в нашей с вами жизни. Теперь та статья просто не актуально. И в духе последних веяний - можно сказать, что почти что ошыбочна.
Максим, заряжай патроны на здоровье, ходи на охоту, получай удовольствие и не заморачивайся всякими пустяками!

Оффлайн MaxPadonag

 • Новичок
 • *
 • Сообщений: 19
Re:Законність релоаду мисливських боєприпасів
« Ответ #13 : Апрель 15, 2014, 21:44:40 pm »
Максим, знаешь почему твои "молодые 5 копеек" не канает? Потому-что то, что ты описал ниже и есть проблема. Обучение, экзамены, лицензии - "с этого и живем". Это прямой путь для корупции и махинаций.
Есть только 2 правильных пути. Первый: жесткая монополия государства. Второй: наоборот, разрешить самим изготовлять и пользоваться (не путать с покупкой-продажей) и паралелльно - задавить "нездоровый интерес" к самомазохизму путем насыщения рынка качественными и недорогими готовыми боеприпасами (опять же - покупка-продажа  только под монополией государства).
А вообще в нашем государстве как и все сделано и написано через жопу. В статье выше написано про "бойові припаси" и ничего о "боєприпасах до гладкоствольної зброї". И датирована она августом прошлого года. С тех пор прошло много времени и как мы все помним кое что и поменялось в нашей с вами жизни. Теперь та статья просто не актуально. И в духе последних веяний - можно сказать, что почти что ошыбочна.
Максим, заряжай патроны на здоровье, ходи на охоту, получай удовольствие и не заморачивайся всякими пустяками!
Описанный мной способ - это как поступить по уму, но он предполагает утопическую ситуацию в стране... Да, с нашими реалиями это мало вероятно((( Поэтому те, кто заряжал патроны теперь будут делать это тише и проблем не будет)))