Автор Тема: УВАГА! ОРЕНДАР НЕ МАЄ ПРАВА ЗАБОРОНЯТИ ЛЮБИТЕЛЬСЬКЕ РИБАЛЬСТВО НА ВОДОЙМІ  (Прочитано 24423 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн Divert80

 • Новичок
 • *
 • Сообщений: 10
У зв’язку з численними зверненнями любителів-рибалок з питань де і як дозволено ловити рибу в Україні, через те, що в останні роки спостерігаються деякі непорозуміння з цього приводу між рибалками-любителям та орендарями окремих водойм, роз’яснюємо, що з питань використання водойм в Україні діє Koнституція України ст. 47 Водного кодексу України та постанова Кабінету Міністрів України № 1042/93.

У відповідності до цих законодавчих актів водні ресурси є об’єктами права власності українського народу, а права власника здійснюють органи державної влади та місцевого самоврядування в межах, визначених Конституцією та законами України.Зокрема ст. 47 Водного кодексу України визначає, що загальне водокористування здійснюється громадянами України для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів. У статті перелічені деякі основні потреби громадян, до яких входять купання, плавання на човнах, водопій тварин, любительське і спортивне рибальство.

Пункт 5 постанови визначає, що до любительського і спортивного рибальства належать способи ловлі риби без застосування обладнання для промислового вилову риби (сітки, неводи, ятері та ін.), а також обладнання, що заборонене для використання при ловлі риби в Україні як таке, що наносить шкоду популяції риби, екології водних об’єктів, завдає поранень (електроприлади для ловлі, прилади, що створюють ударні навантаження, та хімічні сполуки, що призводять до тимчасової недієздатності риби та негативно впливають на інші види водних організмів). До дозволених належать вудочки, донні вудочки, закиди та вудочки для лову плавом, спінінги та ін.

Разом з тим, постановою з метою більш ефективного використання водойм в Україні для збільшення запасів риби дозволяється оренда окремих водойм за рішеннями районних органів державної влади. При цьому встановлено, що оренда здійснюється тільки в межах законодавства України та виключно для розведення, відгодівлі і послідуючого вилову та реалізації тільки окремих видів риб, які виро@ляють рибозаводи в Україні. Для штучних водойм такими видами риб в Україні встановлені короп, товстолоб та білий амур. При цьому постановою визначається порядок і правила господарювання орендарями, зокрема щодо питань документальної звітності та відповідальності в разі нанесення шкоди.

Постановою не допускається будь-яка діяльність по будівництву на берегах різних причалів, будинків, складів, знищення очеретів у заплавах, додаткове підвищення чи пониження рівня води, встановлення сіток і т. ін.

Для здійснення контролю за використанням водойм за призначенням орендарі зобов’язуються вести відповідну документацію і фінансову звітність (кількість і види закупленого молодняка, кількість і терміни використання придбаних комбікормів, графіки годівлі риби, в т. ч. і в спеціальних тимчасових садках для молоді, книги обліку і графіки перевірок стану води, насичення води киснем, затверджений план вилову риби для реалізації). При цьому особливо наголошується, що орендар не має права вилову аборигенних видів риб у водоймі, а така риба підлягає після сортування виловленого обов’язковому поверненню до водойми, про що складається акт за участю представників державного органу влади, органу місцевого самоврядування. Нагадуємо, що до аборигенних видів риб належать всі види, що розмножуються у водоймі природним шляхом (карась, плотва, окунь, щука, плоскирка і ін.).

Орендар не має права забороняти любительське рибальство на водоймі. Категорично заборонено встановлювати та стягувати плату з рибалок-любителів, оскільки такі дії кваліфікуються чинним законодавством як здирництво і переслідуються законом в рамках Карного кодексу України

При цьому орендар має право попередити і контролювати, щоб виловлені види риб, які розводяться, були повернуті до водойми. При цьому до уваги може братися лише та риба, що відповідає середньоваговим показникам конкретного виду, що перебуває на відгодівлі. В якості прикладу: якщо виловлений короп має аналогічну вагу з усіма іншими, його слід вважати таким, що перебуває на відгодівлі, але якщо його вага різниться з тими, що відгодовуються, на кілограм чи дуже суттєво, то такий короп вважається перебуваючим у водоймі до моменту оренди і не може бути предметом спору стосовно власності орендаря.

Якщо в період рибалки виникають суперечки, то вони вирішуються у відповідності до законодавства, при тому виклики до водойми працівників чергової частини міліції покладаються на орендаря, а рибалка призупиняється тільки після складання протоколу про порушення вимог чинного законодавства однією із сторін, якщо таке здійснено риболовом-любителем. У разі необхідності суперечки вирішуються на загальних підставах у суді.
Головне управління Державного комітету України по водному господарству

Оффлайн Турист

 • Мафия
 • Ветеран
 • *
 • Сообщений: 1301
 • Пол: Мужской
 • LFRS

Оффлайн Турист

 • Мафия
 • Ветеран
 • *
 • Сообщений: 1301
 • Пол: Мужской
 • LFRS
Объясню-почему.
Арендатор водоема, данного ему в аренду, может отменить "Общее водопользование" по своему усмотрению и согласовав это с арендодателем (администрацией) и довести эту информацию до населения. Если этого не сделано,то водоем даже "в аренде" является водоемом общего пользования,где любой гражданин может ловить.
Все это написано в статье 47 Водного Кодекса,на которую ссылается автор данной темы:
"На водних об'єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах, встановлених водокористувачем, за погодженням з органом, який надав водний об'єкт в оренду.
Водокористувач, який узяв водний об'єкт у користування на умовах оренди, зобов'язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об'єкті, наданому в оренду.
Якщо водокористувачем або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень."

...если кто не понял, то в двух словах (на пальцах) :
Есть водоемы общего пользования (даже если он в аренде) - где можно ловить любому гражданину.
А есть водоемы с ограничением общего доступа-где нельзя ловить любому гражданину,а только на условиях арендатора.

Форум любителей рыбалки Луганщины


Оффлайн gliftor

 • Старожил
 • ****
 • Сообщений: 158
 • Пол: Мужской
Есть водоемы общего пользования (даже если он в аренде) - где можно ловить любому гражданину.
А есть водоемы с ограничением общего доступа-где нельзя ловить любому гражданину,а только на условиях арендатора.
         Где это прописывается по первому и второму пункту и какая нормативная база применяется

Оффлайн Турист

 • Мафия
 • Ветеран
 • *
 • Сообщений: 1301
 • Пол: Мужской
 • LFRS
...Где это прописывается по первому и второму пункту и какая нормативная база применяется
Статья 47 Водного кодекса

Оффлайн zzz

 • Новичок
 • *
 • Сообщений: 9
 • Пол: Мужской
Очень интересное сегодня узнал о взаимоотношениях арендатор/рыболов у нас в ЛНР.
Оказывается уже всё есть у нас.И нормативные акты и пояснения и.о. начальника отдела охраны биоресурсов управления природнадзора Минприроды.
Найобуют нас однако некоторые ,,арендаторы,, ....

,,Арендаторы, которые занимаются разведением рыбы в водоемах Республики, могут предоставлять услуги платной рыбалки жителям ЛНР только после получения спецразрешения Министерства природных ресурсов и экологической безопасности ЛНР. Об этом сегодня на брифинге в ЛуганскИнформЦентре сообщил и.о. начальника отдела охраны биоресурсов управления природнадзора Минприроды ЛНР Александр Дембицкий.

"На сегодняшний день в нашей Республике действует приказ №53 от 14 апреля (2016 года), утвержденный в Минюсте 16 мая (2016 года). Это особые правила и условия осуществления деятельности по ведению платного рыболовства на водных объектах Луганской Народной Республики. Данный документ предусматривает порядок осуществления данного вида деятельности - как это должно проходить, что для этого нужно, права и обязанности субъектов хозяйствования", - отметил он.

Дембицкий уточнил, что прежде, чем получить спецразрешение на осуществление услуг по предоставлению платного рыболовства, арендатор водоема должен зарегистрироваться в Минприроды ЛНР как субъект хозяйствования. Затем он должен подать документы на получение специального разрешения для ведения рыбохозяйственной деятельности. И лишь получив такое разрешение, он уже может получить спецразрешение на предоставление услуги платного рыболовства жителям Республики.

Основными условиями получения такого разрешения, в частности, предусматривается обязательное зарыбление водоема в присутствии представителей Минприроды. Также субъект хозяйствования должен вести ряд учетной документации и производить обилечивание клиентов.

"Обилеченный человек имеет право выловить рыбы не более пяти килограммов за день. Если вылов составляет более пяти килограммов, рыболов должен доплатить субъекту хозяйствования", - добавил представитель Министерства.

Он также подчеркнул, что, если рыболов не желает рыбачить за плату, он "имеет право ловить рыбу на водоеме в местах, выделенных для общего пользования с выловом рыбы аборигенных видов, но не более трех килограммов в сутки". При этом каждый гражданин имеет право потребовать от субъекта хозяйствования документ, подтверждающий его право на ведение платного рыболовства.

"Если такого документа нет, значит, субъект занимается противоправной деятельностью, и граждане имеют полное право отказать ему в оплате за рыбалку", - пояснил Дембицкий.

При этом он обратил внимание на то, что, по состоянию на 17 августа, ведомство еще не выдало ни одного спецразрешения.

"Заявления уже начали подавать субъекты хозяйствования, они находятся в стадии оформления, но пока еще никому спецразрешение не выдано", - отметил представитель Минприроды.,,
 ЛуганскИнформЦентр — 17 августа — Луганск
http://lug-info.com/news/one/arendatory-mogut-vzimat-platu-za-rybalku-tolko-pri-nalichii-spetsrazresheniya-minprirody-16287

Оффлайн -gari-

 • Ветеран
 • *****
 • Сообщений: 719
 • Пол: Мужской
 • Луганск

Оффлайн zzz

 • Новичок
 • *
 • Сообщений: 9
 • Пол: Мужской
аватарка в тему


Да вот подумываю найти на сайте ЛуганскИнформЦентр текст приказа №53 от 14 апреля (2016 года),распечатать - и на Первозвановку.
Там как раз в тему будет.

Форум любителей рыбалки Луганщины